איינגאר יוגה

יוגה בשיטת איינגאר מתבססת על לימוד מעמיק של אסאנות (תנוחות היוגה) ופראנאיימה
(שליטה בנשימה). האסאנה והפראנאיימה הם שניים מתוך שמונת אברי היוגה על פי פאטאנג'אלי,
והם הכלים שבעזרתם מגיעים לשליטה בשאר אברי היוגה.
השליטה בגוף היא המפתח לשליטה בנפש. העומק של התירגול על פי שיטתו של ב.ק.ס איינגאר משפיעה על הגוף ועל הנפש כאחד.
בשיטת איינגאר לימוד האסאנות הוא באופן שיטתי והדרגתי שמאפשר למתרגל המתחיל להתקדם בביטחון ובבטיחות מתנוחות בסיסיות לתנוחות מתקדמות ולזכות בחוסן גופני ונפשי.
דגש מיוחד מושם על טכניקה בהוראת ובביצוע התנוחה.
הטכניקה כוללת הוראות מדויקות ותיקונים שמטרתם להביא לעזור למתרגל לבצע את התנוחה בצורה הנכונה . אותה מידה של טכניקה ודיוק קיימת גם בתירגול הפראנאיימה.
יחוד נוסף בשיטה הוא רצפים (סיקוונס) של תירגול .
הרצפים השונים מתחשבים בסדר של ביצוע התנוחות, איזו תנוחה באה אחרי איזו תנוחה. לרצפים שונים יש אפקטים שונים על הגוף והנפש. יש חשיבות רבה לכך שהרצף יהיה בסדר נכון ומאוזן על מנת להגיע לתוצאה הרצויה של איזון הגוף והנפש.
בתירגול בשיטת איינגאר יש דגש גם על משך זמן השהייה בתנוחה או בתירגול הנשימה. האסאנות והפראנאיימה אינן יכולות להיות מבוצעות ללא מודעות, ולכך דרוש זמן שהייה. כמו כן דרוש זמן להכנס לתנוחה ולהשאר בה ביציבות. כשמושגת היציבות בתנוחה,
אפשר להשאר בה על מנת להשיג את התועלת הטמונה בה.
מאפיין נוסף לשיטה הוא השימוש באביזרים. את האביזרים פיתח ב.ק.ס.איינגאר מתוך הבנה עמוקה של גוף האדם.
האביזרים מאפשרים להגיע לתנוחות שונות ולשהות בהן באופן הנכון והאופטימלי, האביזרים מאפשרים לאדם הממוצע לבצע תנוחות קשות בלי לגרום לעצמו נזק ולבעלי מוגבלויות לבצע תנוחות רבות שללא האביזרים הללו לא היו אפשריות כלל.
ב.ק.ס. איינגאר פיתח את נושא היוגה הטיפולית שעוזרת לאנשים רבים שסובלים מבעיות שונות ועוזרת לשקום פיזי ונפשי כאחד.
לסיכום, היוגה נועדה לכל אדם בכל גיל ובכל מצב פיזי ונפשי, וביוגה על פי שיטת איינגאר ישנם כל הכלים המאפשרים לכל אחד ואחד לתרגל את היוגה בצורה האופטימאלית ביותר.